|Životopis |Obrazy |Texty O něm |Výstavy |Katalog |Kontakt
                         
  1 | | 3 | 4  
 

>Speciálně o vývoji.

Je třeba opravit omyl. Ten omyl je asi vědecký, neboť vědci vymysleli, že člověk pochází z rodiny opic. Je sice pravda, že má podobné kosti a jiné údy a zvyky, kterým se sice říká opičení, ale to jsou jen podružné vlastnosti. V podstatě nemá s opicemi skoro nic společného. Opice žijí na stromech nebo se jinak potloukají po ekologii a po světě. Ale člověk žije v bytovce nebo ve vile, po světě se nepotlouká, ale cestuje za kulturou a mimo toho staví náměstí, mrakodrapy, pyramidy, kostely, mosty, dráhy a lodě a nepotlouká se po ekologii a večer jde domů nebo do hotelu, jen výjimečně do spacáku. Člověk nevřeští, ale zpívá. Je sice pravda, že někteří jedinci zpívají podobně jako vřešťani, ale to je podobnost opět čistě náhodná. A je to možná zaviněno nekvalitním přenosem. A když zpívá doma na gramofon, tak do toho nikomu nic nejni. A někdy to není ani od člověka, ale od jeho psa. Dále opice trhají banány a tím ničí ekologii. Člověk banány netrhá, ale kupuje a šlupky hází do odpadkových košů. A když už musí pro svoje zachování rodu něco pojíst, tak si to vypěstuje umělýma prostředkama na poli, aby nepoškodil ekologii. To už opice nedovedou a ani je to nenapadne. A ani nedovedou léčit. A zachraňovat lidi a děti od smrti. Třeba dítě vběhne do cesty a mladý muž ho zachrání. To mezi opicema ani nejde, protože opice nemají ani auta, ani cesty.
 

A nemají ani metro, ani město. A taky nač by to měly, když nemají peníze. Když nemají peníze, nemůžou dělat města a vodovody a volit královnu krásy. To všechno dělají brablenci. Mají královnu, města, cesty, tunely, běhače, létače, dělníky, odbory, rváče, důchodce a na všechno specialisty, jako my. A my lidé skoro všechno už také dovedeme, i to kousání a zabíjení, tunelování a vůbec všechnu ekologii, jenom s těma královnama máme potíže. Ony ty naše jsou už na vyšším stupni vývoje a vytváří už jenom krásu a umění. A máme jich moc a stačí jim to a budeme pro ně vyrábět nektary a polštáře. Jednoznačně patříme do rodiny brablenců a je třeba apelovat na vědce, aby to vědecky doložili. Vždyť je to jejich specialita.<

>Kořistění – Soužití

Vše živé je založeno na "kořistění". Tráva kořistí energii ze slunce a půdy. Kráva z trávy a vody. Lev maso z krávy. Člověk ze všeho. Když kočka sežere všechny myši, tak kočky vychcípají. Kočky jsou tak chytré, že sežerou jen tolik myší, kolik je pro ně výhodné, aby jejich populace mohla existovat. Tomu se říká soužití. Člověk se ovšem tímto pravidlem neřídí. Kořistí bezohledně všechny zdroje aniž by byl schopen sebekontroly, zda potřeby, které ze zdrojů vytváří, jsou skutečnými potřebami a zda je skutečně potřebuje, v bláhové sebedůvěře, že najde způsob, jak přestavět zákony světa, jak se přizpůsobit.
 
  Licence CreativeCommons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License